×
Вхід в особистий кабінет
забули пароль?
Увійти як користувач
ВКонтакте Facebook Зареєструватися
Історія

1963

Заснована в г. Донецк (Україна)

Введення в експлуатацію Донецького заводу холодильників (пізніше АТ/ПАТ «НОРД») в 1963 році, його проектна потужність на момент запуску складала 71 тис. Одиниць на рік. Продукція, що випускається - однокамерні холодильники «Донбас».

1977

Перетворення заводу холодильників в Донецьке виробниче об'єднання «Електропобутмаш», куди увійшли «Донецький завод холодильників» Маріупольський і Мелітопольський заводи пральних машин» Донецький завод «Штампів і літформ», Красноармійський завод «Електродвигун»

1987

У виробництві освоєно перший холодильник з пінополіуретанової теплоізоляцією

1988

Створено Спеціальне конструкторське бюро (СКБ), яке освоїло надалі розробку всієї техніки NORD, зване в різні роки Донецький інститут холодильної техніки (ДІХТ), Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут побутового машинобудування (УКРНІІБИТМАШ).

1991

Перетворення Донецького виробничого об'єднання «Електропобутмаш» в акціонерне товариство «НОРД» (пізніше ПАТ «НОРД»)

1992

Будівництво заводу з виробництва побутових газових плит в г. Донецк (Україна), початок серійного випуску кухонних плит NORD.

1993

Відкриття заводу з виробництва компресорів для холодильної техніки

1994

Відкриття в Йорданії спільного виробництва побутових холодильників

1996

Початок виробництва кондиціонерів, спочатку побутових, надалі промислових для локомотивів, екскаваторів, кранів і т.п.

1998

Початок виробництва торгової холодильної техніки під брендом «INTER»

2001-2002

Проведення повної реконструкції і модернізації виробництва в г. Донецк, завод оснастили обладнанням і технологіями від провідних світових виробників, що передувало отриманню заводом міжнародного сертифікату якості ISO 9001 в наступних областях: «Проектування, виготовлення, реалізація та сервісне обслуговування холодильників, морозильників, компресорів».

2003

Побудований і введений в експлуатацію завод компресорів. АТ «Норд» спільно з італійською фірмою BONO розробило і запустило в виробництво принципово новий компресор.

Сертифікація системи, якості відповідно до вимог міжнародного стандарту із серії ISO 9000. Створено нове покоління холодильників ТМ NORD, що працюють в класі енергоспоживання - А +, відповідно до міжнародного стандарту EN-153.

2006

Початок виробництва бойлерів

2008

Впровадження системи «Метод виробництва Норд» (на базі всесвітньо відомої методики Toйота - «кайдзен». Головний пріоритет системи - ЯКІСТЬ і бережливе виробництво).

Новий ступінь розвитку, на яку піднявся NORD - виробництво кухонних плит для швейцарського концерну Electrolux під брендом Zanussi на виробничому обладнанні заводу. Італійські аудитори тестували культуру і якість виробництва протягом року, представники Electrolux з Італії неодноразово відвідували виробництво для гарантії можливостей заводу і технологічного відповідності виробництва та контролю якості. У СНД NORD був єдиним виробником плит Zanussi.

Згідно з вимогою концерну Electrolux, впроваджена автоматична комп'ютерна система збору та контролю інформації, яка пов'язана з конвеєром газових плит. У ній можна побачити всю інформацію про плиті: газові та електричні параметри, тиск, витік газу, опір ізоляції, пробої та інше. Інформація зберігається в базі даних протягом 15 років.

2010

Запуск нового виробництва холодильного обладнання в п. Матвєєв Курган (Росія)

2013

50-ти річної ювілей NORD

Випуск першого холодильника з системою No Frost в Україні і запуск серійного виробництва.

Випуск лімітованої серії ретро-холодильників ТМ «Донбас»

2014-2016

Пошук нової високотехнологічної виробничої площадки, в зв'язку з консервацією заводу в м. Донецьк (Україна). Відкриття нової штаб-квартири в м. Краматорськ (Україна). Підписання контракту з провідними світовими виробниками побутової техніки, зокрема з виробництва холодильної техніки - Midea Group (КНР). Перенесення накопиченого досвіду в конструкторських розробках продукції на виробничі потужності LTD "Hefei Hualing Co."

2017

Початок виробництва холодильників NORD і торгівельного обладнання INTER в м. Хефей і м. Гуанчжоу (Китай) згідно конструктивної і технологічної документації ПАО «НОРД». Випуск нового модельного ряду холодильників з системою Total No FROST і високоефективним класом енергоспоживання А++. Розширення асортименту морозильних скринь об'ємом від 60 до 300 л.

2018

Підписання на 15 років «соціального і морального кодексу» за якістю з компанією «MIDEA». Розширення лінійки морозильних скринь INTER. Випуск нових моделей об'ємом 350, 400 і 500 л., збільшення повної гарантії на бренд INTER до 2 років. Розробка нових моделей з покращуваними споживчими властивостями...